Müügitingimused

 1. Üldsätted
  1. Veebipoe krummecraft.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Krumme Craft OÜ (registrikood 16024758), asukohaga Side tn. 3, Tallinn.
 2. Müügilepingu kehtivus, toote- ja hinnainfo
  1. Müügitingimused kehtivad Veebipoest toodete ostmisel. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtiv võlaõigusseadus, tarbijakaitseseadus ja teised asjakohased seadused.
  2. Veebipoel on õigus ühepoolselt müügitingimusi muuta ja täiendada, avaldades uued tingimused Veebipoe kodulehel. Juhul, kui ostja on esitanud tellimuse enne uute müügitingimuste avaldamist kodulehel, kehtivad ostjale ostu sooritamise hetkel kehtinud müügitingimused.
  3. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde eurodes. Toote maksumusele ei lisandu käibemaksu.
  4. Teave toote kohta on esitatud Veebipoes vahetult toote juures.
  5. Toote kättetoimetamine on Eesti piires tasuta ja toimub Veebipoe poolt valitud viisil.
  6. Toote kättetoimetamise tasu välismaale sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist.
 3. Tellimuse vormistamine
  1. Tellimuse vormistamiseks tuleb Veebipoes täita nõutud andmeväljad, mis asuvad toote kirjelduse kõrval ja esitada tellimus Veebipoe pidajale e-kirja teel.
  2. Veebipood kinnitab tellimuse laekumise esitab ostjale arve e-kirja teel.
  3. Ostja tasub tellimuse eest kogu ostusumma ettemaksuna. Müügileping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.
  4. Kui tellitud toodet ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh toote kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.
  5. Ostja soovide järgi, eritellimusena valmistatavate toodete omadused, kogused, maksumus, valmistamise ja tarnimise tähtajad lepitakse ostja ja Veebipoe vahel e-kirja teel eraldi kokku.
 4. Kohaletoimetamine
  1. Toode saadetakse Eesti piires kohale tasuta. Toote kättetoimetamine välismaale lepitakse ostja ja Veebipoe vahel eraldi kokku.
  2. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Erandlikel juhtumitel on õigus toode kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.
  3. Veebipood ei vastuta toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui toode on postiteenuse osutajale üle antud õigel ajal, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Veebipood ei saanud mõjutada ega ette näha.
 5. Taganemisõigus
  1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul, välja arvatud ostja eritellimuse järgi valmistatud tooted.
  2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
  3. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud toodet kasutada muul viisil kui on vajalik toote olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud toote testimiseks füüsilises poes.
  4. Kui toodet on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik selle olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või tootel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt toote väärtuse vähenemisele.
  5. Toote tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab https://e-kaubanduseliit.ee/wp-content/uploads/2019/04/JM_m41_lisa1.pdf ning saata see e-posti aadressile info@krummecraft.ee hiljemalt 14 päeva jooksul toote kättesaamisest.
  6. Toote tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).
  7. Tagastatud toode peab olema originaalpakendis.
  8. Ostja peab toote tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul toote üle andnud kauba vedajale.
  9. Veebipood tagastab tagastatava toote kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
  10. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva toote tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on toote tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
  11. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest toote kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
  12. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt toode tagasi, kui toote hind Veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla toote turuhinna.
 6. Pretensiooni esitamise õigus
  1. Veebipood vastutab ostjale müüdud toote lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba toote üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates toote üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul toote üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba toote üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.
  2. Toote puuduse ilmnemisel tuleb selle kasutamine koheselt lõpetada.
  3. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@krummecraft.ee, tuues välja esitaja nime, kontakttelefoni ja toote tingimustele mittevastavuse või puuduse täpse kirjelduse ning lisades e-kirjale tellimuse kinnituse.
  4. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast toote üleandmist ostjale ja mis tulenevad toote väärkasutusest.
  5. Kui Veebipoest ostetud tootel on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega toote. Kui toodet ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
  6. Veebipood vastab ostja esitatud kaebusele e-kirja teel 15 päeva jooksul.
 7. Vaidluste lahendamine
  1. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@krummecraft.ee.
  2. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada https://komisjon.ee/et . Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi.
  3. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole: https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=ET .